KONST / Litografier / Färglitografi 14257273
nr 1425 7273
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 9/150, Ansikte. Färglitografi. Bladets mått: 75x55, yttermått inklusive ram: 82x60 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 20:38:14
18/10 19:31:46
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström